Despre noi

Echipa Ambasadei

Gabriel Raul Kohn, Ministru consilier

Prim-colaborator

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail:  gabriel.kohn@mae.ro

 

SECŢIA POLITICĂ

Ciprian PopaMinistru consilier

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: ciprian.popa@mae.ro

 

Alexandru Jipa-Teodoros, Consilier diplomatic

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: alexandru.jipa@mae.ro

 

Mihail Pantelimon ȘotropaConsilier diplomatic

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: mihail.sotropa@mae.ro

 

Sava-Constantin Diamandi, Consilier diplomatic 

Telefon: +36 -1-384 83 94 

E-mail: sava.diamandi@mae.ro 

 

Zenovia-Maria Popa, Secretar I

Telefon: +36 -1-384 83 94 

E-mail: zenovia.popa@mae.ro  

 

Vlad Nicoară, Secretar I

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: vlad.nicoara@mae.ro 

 

Marian -Alexandru Tănase, Secretar II

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: marian.tanase@mae.ro

 

SECŢIA CONSULARĂ

E-mail:  budapesta.cons@mae.ro

Bogdan Cîrţală, Secretar I/ Coordonator al Secţiei Consulare

Telefon: +36-1-384 76 89

E-mail: bogdan.cirtala@mae.ro

 

Lavinia Butacu, Consul

Telefon: +36-1-384 76 89

E-mail:  lavinia.butacu@mae.ro   

        

Ana Dobrin, Funcţionar consular 

 

Oana Țarnă-Bacoșcă, Funcţionar consular


BIROUL ATAŞATULUI  APĂRĂRII , MILITAR ŞI AERO

Colonel Toma Ştefan Savu

Telefon: +36-1- 468 3305

Fax: +36-1-468 33 06

E-mail: budapesta.aparare@mae.ro 

 

BIROUL CONSILIERULUI ECONOMIC

Tullia Balla Imola, Consilier economic

Telefon: +36-1-384 55 73

E-mail: budapesta.economic@mae.ro 

 
 

BIROUL ATAŞATULUI DE AFACERI INTERNE

Ciprian Maftei

Telefon: +36-1 273 06 44      

E-mail: aaiungaria@mai.gov.ro

 

BIROUL ATAŞATULUI PE PROBLEME SOCIALE ŞI DE MUNCĂ

Albert Birta, Consilier

Telefon: +36-1-222 45 60

E-mail: albert.birta@mmuncii.gov.ro

 

BIROUL ADMINISTRATIV

Cristian Țarnă-Bacoșcă, Șef serviciu administrativ

Telefon: 36-1-384 83 94

E-mail: cristian.tarna@mae.ro

 

Ionela Marcuşanu, Economist principal

Telefon: 36-1-384 83 94

E-mail: ionela.marcusanu@mae.ro

 

SECRETARIAT

Nicoleta-Ramona Băncilă, Referent relaţii

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: budapesta@mae.ro

 Fax: +36-1-384 55 35

Zilele de consultanță româno- ungare pe tema pensiilor 2019

15.10.2019

În perioada 12-14 noiembrie 2019, in organizarea comună a Casei Naționale de Pensii Publice…

La alegerile prezidențiale 2019 nu se va putea vota cu titlul de călătorie

16.09.2019

Ambasada României la Budapesta vă aduce la cunoștință că a fost adoptată Ordonanța de Urgență a Guvernului…

Alegeri Prezidențiale 2019

03.09.2019

Votul în străinătate Votul prin corespondență …

Participarea ambasadorului României la o conferinţă româno-ungară

22.10.2019

În data 18 octombrie 2019, şeful Misiunii a participat la o conferinţa…