Despre noi

Echipa Ambasadei

SECRETARIAT

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: budapesta@mae.ro

 Fax: +36-1-384 55 35

 

Gabriel Raul Kohn, Ministru consilier

Prim-colaborator

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail:  gabriel.kohn@mae.ro

 

SECŢIA POLITICĂ

Ciprian PopaMinistru consilier

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: ciprian.popa@mae.ro

 

Alexandru Jipa-Teodoros, Consilier diplomatic

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: alexandru.jipa@mae.ro

 

Mihail Pantelimon ȘotropaConsilier diplomatic

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: mihail.sotropa@mae.ro

 

Sava-Constantin Diamandi, Consilier diplomatic 

Telefon: +36 -1-384 83 94 

E-mail: sava.diamandi@mae.ro 

 

Zenovia-Maria Popa, Secretar I

Telefon: +36 -1-384 83 94 

E-mail: zenovia.popa@mae.ro  

 

Vlad Nicoară, Secretar I

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: vlad.nicoara@mae.ro 

 

Marian -Alexandru Tănase, Secretar II

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: marian.tanase@mae.ro

 

SECŢIA CONSULARĂ

E-mail:  budapesta.cons@mae.ro

Bogdan Cîrţală, Secretar I/ Coordonator al Secţiei Consulare

Telefon: +36-1-384 76 89

E-mail: bogdan.cirtala@mae.ro

 

Lavinia Butacu, Consul

Telefon: +36-1-384 76 89

E-mail:  lavinia.butacu@mae.ro   

        

Ana Dobrin, Funcţionar consular 

 

Oana Țarnă-Bacoșcă, Funcţionar consular


BIROUL ATAŞATULUI  APĂRĂRII , MILITAR ŞI AERO

Colonel Toma Ştefan Savu

Telefon: +36-1- 468 3305

Fax: +36-1-468 33 06

E-mail: budapesta.aparare@mae.ro 

 

BIROUL CONSILIERULUI ECONOMIC

Tullia Balla Imola, Consilier economic

Telefon: +36-1-384 55 73

E-mail: budapesta.economic@mae.ro 

 
 

BIROUL ATAŞATULUI DE AFACERI INTERNE

Ciprian Maftei

Telefon: +36-1 273 06 44      

E-mail: aaiungaria@mai.gov.ro

 

BIROUL ATAŞATULUI PE PROBLEME SOCIALE ŞI DE MUNCĂ

Albert Birta, Consilier

Telefon: +36-1-222 45 60

E-mail: albert.birta@mmuncii.gov.ro

 

BIROUL ADMINISTRATIV

Cristian Țarnă-Bacoșcă, Șef serviciu administrativ

Telefon: 36-1-384 83 94

E-mail: cristian.tarna@mae.ro

 

Ionela Marcuşanu, Economist principal

Telefon: 36-1-384 83 94

E-mail: ionela.marcusanu@mae.ro

 

 

Organizarea unei reuniuni a Grupului de prieteni ai francofoniei

23.01.2020

În data de 20 ianuarie 2020, în calitate de președinte ale Grupului de prieteni ai…

Programul anual de burse Eugen Ionescu oferite de MAE 2019-2020

23.12.2019

Din 2007, MAE român acordă anual bursele Eugen Ionescu pentru cercetători doctorali și post-doctorali din…

Crăciun românesc la Ambasada României la Budapesta

14.12.2019

În data de 14 decembrie, Ambasada României la Budapesta a găzduit evenimentul public…

Prelegere a șefului Misiunii despre viziunea României cu privire la Politica de Securitate și Apărare Comună

13.12.2019

În data de 13 decembrie, la Universitatea de Vest din Timișoara, ambasadorul Marius Lazurca a…